Aktualności - Miejska Górka

Mistrzostwa Europy Ju Jitsu

15.06.2018
0 0 0 5
Miejska Górka

W pierwszy weekend czerwca w Arenie Gliwice odbyły się Mistrzostwa Europy w Ju-Jitsu.


W zawodach rywalizowało łącznie 435 zawodników z 22 krajów. Do 36 osobowej kadry na mistrzostwa starego kontynentu został powołany Arnold Ratajski, zawodnik UKS Ju Jitsu i Judo Miejska Górka, który startował w kategorii +94 kg.


W pierwszej walce mistrzostw pokonał przed czasem Włocha -BONVICINI MIRCO. W półfinale trafił na utytułowanego zawodnika VUKČEVIĆ DEJAN z Czarnogóry, z którym przegrał na punkty 10:5. W walce o brązowy medal wygrał z ROIGER SIMON (Niemcy) 11:9, zdobywając brązowy medal ME w kat. +94kg.


„Z wyniku jestem bardzo zadowolony. Osoby, które interesuję się ju jitsu wiedzą, iż do startów wróciłem w 2016 roku po 4 letniej przerwie. Ten medal ma dla mnie ma podwójne znaczenie. Wygrałam coś więcej. Wygrałam poczucie, że nie ma rzeczy niemożliwych- relacjonuje Arnold Ratajski. „Wielokrotnie stawałem na podium Pucharu Europy ale zawsze brakowało mi medalu z zawodów tej rangi. Jest on dedykacją dla dzieciaków, z którymi mam przyjemność pracować w szkole i klubie” – dodaje.


W ostatnim dniu zawodów odbyły się Mistrzostwa Europy Masters. W pierwszej walce Arnold pokonał przed czasem zawodnika z Azerbejdżanu, w kolejnym pojedynku o pierwsze miejsce w grupie wygrał przed czasem z Piotrem Sobotą. Pomimo kontuzji stanął do kolejnej, półfinałowej walki. W finale zwyciężył z zawodnikiem z Azerbejdżanu Elshan ibishov. Wygrywając stosunkiem 10:7 zdobył złoty medal ME Masters w kategorii +85kg.


Zdjęcia